Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Publikováno: 13.07.2021

Zobrazení: 105

Nejen během letních měsíců se můžeme setkat se situacemi, které nás nutí sáhnout do domácí lékárničky. Vždy bychom měli být připraveni na nachlazení či průjmová onemocnění a další zdravotní obtíže, která nás mohou kdykoliv překvapit. Co se vyplatí mít vždy po ruce? Představíme vám několik produktů společnosti  STADA PHARMA CZ, která v České republice zastupuje přední německou farmaceutickou společnost STADA Arzneimittel AG, řadící se mezi globální lídry na světovém trhu s generickými léky. Produkty společnosti STADA PHARMA CZ by vám doma určitě neměly chybět.  

Nedejte nachlazení šanci

Ačkoliv je nachlazení spojováno především s chladnými měsíci, rýma, kašel a bolest v krku se nám nevyhýbají ani v létě. Mezi časté symptomy nachlazení patří kašel, bolest v krku, rýma a horečka. Nejčastěji je nachlazení způsobeno rhinoviry. Naštěstí v drtivé většině případů nejde o vážné onemocnění a léčeny jsou pouze symptomy, které obvykle ustupují do deseti dnů. Nachlazení patří mezi poměrně běžné a časté onemocnění jak u dětí, tak u dospělých. Prevence spočívá zejména v mytí rukou a nošení obličejových roušek. Nejen v období zvýšeného výskytu nachlazení a respiračních infekcí je důležité konzumovat pestrou a vyváženou stravu bohatou na vitaminy, případně je vhodné též zařadit do jídelníčku doplňky stravy na podporu imunitního systému.

Nosní sprej k podpůrné léčbě podrážděné anebo bolavé nosní sliznice. Zdravotnický prostředek MAR Plus udržuje sliznici vlhkou a čistou. Používá se při běžné rýmě nebo ucpaném nosu. Obsahuje dexpanthenol podporující proces hojení, mořskou vodu, která zvlhčuje nosní sliznici a čistí a urychluje její hojení. 

Doplněk stravy, který zásobuje organismus vitaminem C po celý den.

Prémiový doplněk stravy na podporu imunity, který se skládá z komplexu 3 látek: vitaminu C s postupným uvolňováním, vitaminu D a zinku.
 

Střevní chřipka, nepříjemný následek letního grilování

Gastroenteritida neboli střevní chřipka je zánět žaludku a střev, který se projevuje zvracením a průjmem. Původcem střevní chřipky mohou být viry, bakterie nebo parazité, které mohou pocházet z různých zdrojů nákazy. V létě se s gastroenteritidou setkáváme často díky konzumaci zkaženého jídla, vody a z neumytého ovoce a zeleniny. K nákaze ale může dojít i vzduchem prostřednictvím kapének.

Prevencí je dodržování hygienických návyků:

 • důkladné mytí rukou,

 • konzumace pouze umytého ovoce a zeleniny,

 • používání dezinfekce nebo dezinfekčních ubrousků,

 • vyhnout se konzumaci prošlých potravin,

 • dostatečná tepelná úprava masa, zejména kuřecího,

 • podpora imunitního systému,

 • zdravý životní styl.

 

Sorbecta je zdravotnický prostředek určený k léčbě průjmových onemocnění. Účinnou látkou je diosmectit, což je přírodní čištěný jíl, který působí prostřednictvím mechanické adsorpce patogenních mikroorganismů a toxinů ve střevě.
 
Intolerance laktózy může překvapit
Produkce a hladina laktózy se v průběhu života mění. Nejvíce se laktóza tvoří po narození a v kojeneckém věku a s věkem její tvorba klesá. Nedostatek laktózy může mít za následek potíže v podobě nadměrné plynatosti, průjmů, bolestí břicha, ale také atopického ekzému či celkového neprospívání. Nemocní mají deficit enzymu laktázy, který štěpí mléčný cukr. Jde tedy o částečnou nebo úplnou neschopnost organismu laktózu zpracovat. Nutné je pak z jídelníčku vyřadit mléčné výrobky a nahradit je produkty s obsahem laktózy, která mléčný cukr pomáhá štěpit.

LACTOSOLV je vysoce kvalitní doplněk stravy obsahující vysokou dávku enzymu laktázy. Přispívá k metabolismu laktózy a usnadňuje tak strávení mléka a mléčných produktů při laktózové intoleranci.
 
Intoleranci na histamin nebo alergie?
Při výskytu svědivé vyrážky mnohé napadne jako první alergie. Je ale možné, že se jedná o intoleranci na histamin. Za štěpení histaminu, přijímaný stravou, je zodpovědný enzym diaminoxidáza (DAO). Při histaminové intoleranci je aktivita DAO narušena, enzym štěpí histamin pomalu a přebytek histaminu se projevuje mnoha potížemi. Nejčastěji se jedná o rýmu, vyrážku, otok a bolesti hlavy.

Doplněk stravy DAOSIN doplňuje enzym DAO, který se v lidské těle přirozeně vyskytuje.
 

Zaměřeno na děti

Jen velmi těžko bychom hledali dítě, které se nikdy nesetkalo se vší dětskou, která patří mezi postrach i všech rodičů. Vši dětské se totiž obtížně zbavuje a v kolektivu dětí je velmi těžké se jí vyhnout. Mezi preventivní opatření patří používání přípravků, které tohoto nepříjemného parazita odpuzují. Používány jsou zejména rostlinné silice, např. tea tree oil či eukalyptus.

 • Hedrin Protect & Go chrání před rozmnožením vši dětské. Tento zdravotnický prostředek Vhodné je ho používat pravidelně v období výskytu vší – zejména při společenských aktivitách, např. společných hrách, oslavách, návštěvách a ve školních dnech.

 • Hedrin Once, zdravotnický prostředek, slouží k odstranění vší z vlasů. Rychlá aplikace, stačí jen 15 minut.

 
Plané neštovice je onemocnění, které je mnoha rodiči vnímáno jako nutné zlo, které potká každé dítě. Neštovice se objevují nejčastěji koncem zimy a zjara. Protilátky proti tomuto nepříjemnému onemocnění lze získat buď očkováním, nebo proděláním infekce, kdy dochází k celoživotní ochraně. U osob s oslabenou imunitou, avšak někdy může dojít k opětovné infekci, a to ve formě pásového oparu. Ve většině případů probíhají plané neštovice bez komplikací, ale lze se setkat také s komplikovaným průběhem. Inkubační doba planých neštovic může být i tři týdny. Typickým projevem planých neštovic je svědivá vyrážka. Dva až tři dny před výsevem vyrážky se mohou objevit příznaky typické pro chřipku a nachlazení (teplota, bolest hlavy, rýma, kašel, bolest břicha aj). V tomto období je pacient už infekční. Vyrážka se objevuje nejdříve ve vlasech, na hlavě v oblasti obličeje a rozšiřuje se po trupu a končetinách. Puchýřky během několika dní zasychají a vytváří se na nich stroupek, který je ale nutné neškrábat, protože hrozí sekundární bakteriální infekce. Až po zahojení posledního puchýřku je pacient považován za neinfekčního.

 

Zdraví a krása jdou ruku v ruce

Svědivá a podrážděná pokožka hlavy může mít mnoho příčin. V každém případě jde o velmi nepříjemnou záležitost, která obtěžuje jak ženy, tak i muže. Suchá a svědivá pokožka může vznikat jako následek nedostatečné hydratace pokožky hlavy, ale může souviset také s onemocněními kůže (např. atopická dermatitida nebo lupénka). Podrážděná pokožka může být ale také jedním z projevů stárnutí.

 • NIZORAL CARE tonikum pro pokožku hlavy je kosmetický přípravek představující ochranu & péči pro svědivou a podrážděnou pokožku hlavy s přírodními extrakty z magnólie a kaktusu.

 

Pokožce nohou je věnována pozornost zejména v období, kdy tělo více odhalujeme, tedy v létě.  Mnoho z nás tak trápí suché a popraskané paty, jejichž nepěkný vzhled obtěžuje zejména ženy. Pozornost si ale paty zaslouží během celého roku, protože nejde jen o vzhled, ale především o jejich zdraví.

 • FLEXITOL HEEL BALM , zdravotnický prostředek je balzám na suché a popraskané paty s klinicky potvrzeným účinkem. Výsledky jsou viditelné už za 1 den. Zdravotnický prostředek FLEXITOL Maxiderma balzám je také vhodný na paty při "diabetické noze".

 

Hemoroidy trápí nejvíce v létě

Léto je období, kdy pacienti s hemoroidy trpí více než v jiných ročních obdobích. Důvodem je cestování, dlouhé sezení v dopravních prostředcích, nedostatečná hygiena, ale také nedostatečný pitný režim. Léčba spočívá v režimových opatření a konzervativní terapii, kam patří masti, čípky a léky tlumící probíhající zánět v žilní stěně hemoroidální pleteně. Kromě konzervativní léčby jsou u vážnějších případů používány chirurgické metody.

 • Rectovenal Acute je zdravotnický prostředek, který zmírňuje příznaky hemoroidů, jako je podráždění, svědění, pálení nebo mokvání v oblasti konečníku.

 

Hořčík nad zlato

Hořčík (magnézium) je jeden z nejdůležitějších prvků. Nedostatečný příjem hořčíku je způsobený nižším obsahem tohoto prvku v potravinách, nezdravého životního stylu spojeného s konzumací přílišného množství tuků a cukrů, nadměrného stresu a znečištěného životního prostředí. Deficit hořčíku se pak může projevit řadou zdravotních obtíží v oblasti metabolismu svalů, kardiovaskulárního systému, kostního metabolismu a procesu získávání energie. Při akutním projevu nedostatku tohoto minerálu se mohou objevit křeče, nystagmus (trhavé pohyby očí), nebo poruchu srdečního rytmu. Chronický deficit hořčíku může mít na svědomí chronický únavový syndrom, anémie, deprese, osteoporóza. Doplnit hořčík kvalitními doplňky stravy je tak to nejmenší, co můžeme pro podporu zdraví udělat.

Doplněk stravy s obsahem hořčíku pro zajištění přísunu hořčíku v období jeho zvýšené potřeby.
 

Kvalitní solární kosmetika

Jak v létě, tak v zimě na horách je zapotřebí mít po ruce kvalitní solární kosmetiku, která podporuje nejen zdravé opálení, ale především poskytuje adekvátní ochranu pokožce vystavené slunečnímu záření a respektuje specifické požadavky vaší pleti.

 • Nová generace sluneční ochrany od značky Ladival. Produkty značky Ladival vám zajistí ochranu proti slunci pro každý typ pokožky. Díky svému jedinečnému složení je Ladival vhodný také pro ty, kteří trpí projevy přecitlivělost, intolerance, alergie či atopickou pokožkou. Unikátní kombinace slunečních filtrů zaručuje spolehlivou a okamžitou ochranu před poškozením kožních buněk a předčasnému stárnutí pleti způsobené sluncem. Vysoce účinné UVA a UVB filtry jsou doplněny o komplex antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (IR-A). Jde o tzv. trojnásobnou ochranu před UVA-UVB-IRA.