Chlorella aneb zázračná řasa z hlubin pro podporu detoxikace organismu

Chlorella aneb zázračná řasa z hlubin pro podporu detoxikace organismu

Publikováno: 13.03.2020

Zobrazení: 1507

Chlorella je často označována jako potravina nového tisíciletí. Mnozí se již s chlorellou setkali, nicméně jsou i tací, kteří tento pojem slyší poprvé. Chlorella je řazena mezi tzv. superpotraviny, tedy potraviny, které mohou mít vlastnosti podporující zdraví člověka. A těm, kteří by se chtěli s chlorelou blíže seznámit, je určen náš článek.

Chlorella není žádnou novinkou

Chlorella je zelená sladkovodní řasa, známá již od konce 19. století, ale na naší planetě se vyskytuje už zhruba dvě miliardy let. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros", což znamená zelený a latinské přípony "ella", tedy malá. Místem jejího pěstování je hlavně Čína, Japonsko a Tchajwan.
 

Náročná na pěstování i zpracování

Chlorella je řasa kulovitého tvaru o průměru 2-10 mikrometrů a je velmi náročná na pěstování. Vyžaduje umělé světlo a vodu s obsahem oxidu uhličitého. Chlorella má schopnost vychytávat těžké kovy a toxiny, a proto voda, kde roste, nesmí být znečištěná. Velmi rychle se množí, pěstuje se pouhých osm dní a poté se sklízí. Aby jí lidský organismus byl schopný strávit a následně využít, je nutné ji zbavit hrubých buněčných stěn a přeměnit ji do práškové podoby. Chlorella je dostupná jako potravinový doplněk ve formě tablet či prášku rozpustném ve vodě.
 

Chlorella jako bohatý zdroj živin

Chlorella obsahuje vysoký podíl bílkovinželeza a vitamínu B12, a proto je vyhledávanou potravinou zejména u veganů a vegetariánů. Kromě toho je bohatým zdrojem mastných kyselin a chlorofylu (zelené barvivo), antioxidantů (vitamínu C a E, beta-karotenu, luteinu), vitamínů skupiny B, vitamínu K a minerálů (hořčík, zinek, vápník). Chlorella obsahuje tzv. CGF růstový faktor (Chlorella Growth), který je jedinečnou kombinací nukleotidů a peptidů nacházejících se pouze v chlorelle a pomáhající vyživovat tělo.

 
Účinky chlorelly

 
  • Podporuje očistu těla, detoxikaci a pomáhá chránit játra před působením škodlivých látek.
  • Přispívá k rovnováze střevní mikroflóry a podporuje správné zažívání.
  • Chrání buňky před oxidativním stresem a přispívá ke správnému fungování imunitního systému.
  • Podporuje vitalitu a energii.
 

Užívání chlorelly

Chlorella je běžně prodejný doplněk stravy, který se užívá v podobě rozpustného prášku do vody či tablet. Doporučenou denní dávku 500 mg obsahuje doplněk stravy Chlorella 500 mg. Jde o vysoce kvalitní japonskou chlorellu, podporující zažívání, detoxikaci a proces očisty těla. Pokud člověk začíná chlorellu užívat, doporučuje se začít s menšími dávkami a ty postupně navyšovat. Chlorella se užívá nalačno, půl hodiny před jídlem či dvě hodiny po jídle. Užíváte-li léky, je vhodný minimální hodinový odstup.
 

Chlorella versus spirulina

Kromě chlorelly se jako doplněk stravy užívá také spirulina. Od chlorelly se ale liší. Nejde totiž o řasu, ale o sinici obsahující velké množství vitamínů (B1, B2, B3, B6, B9, vitamín C, D, A, E a karoteny) a minerálů (vápník, železo, draslík, selen, zinek aj.). Stejně jako chlorella i spirulina má pozitivní vliv na detoxikaci organismu.
 

Detoxikaci a očistu organismu můžete podpořit také výrobkem DetoxElixeer MAX, unikátní kombinací devíti pečlivě vybraných bylin obohacených o prebiotickou vlákninu.

Jarní detox s rozumem
12.05.2021

Jarní detox s rozumem

Na počátku jara se na nás ze všech stran valí zaručené tipy, jak na jarní detoxikaci organismu. Jarní detox v podobě přísné diety a hladovění organismu v žádném případě ovšem neprospívá. Na to, aby se člověk cítil dobře, a to nejen na jaře, stačí zdravé stravování, dostatek pohybu a odpočinku a dostatek životního optimismu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5396
Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy
02.03.2020

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy

Očista střev je základem každé detoxikace organismu. Je to proces, díky kterému se zažívací trakt zbaví nahromaděných škodlivin a zároveň je také prevencí mnoha zdravotních potíží, a to nejen zažívacích. Detoxikace střev je podmínkou úspěšné očisty dalších orgánů. Škodlivé látky omezují správné fungování organismu a negativně působí nejen na tělo, ale i na psychiku. Jak na úspěšnou detoxikaci a jaké zásady je potřeba dodržovat se dočtete v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 32959
DetoxElixeer MAX - očista organismu
01.10.2016

DetoxElixeer MAX - očista organismu

Pomocí detoxikace zbavujeme naše tělo škodlivých látek. Tento proces je často spojován s obdobím jara, kdy se vše probouzí k životu. Občasná očista organismu však neuškodí kdykoliv v průběhu roku, nejenom v jarních měsících, vhodná je také na podzim.

Přečtěte si více
Zobrazení: 433