Antioxidanty mohou posilovat zdraví tlustého střeva

Antioxidanty mohou posilovat zdraví tlustého střeva

Publikováno: 15.12.2009

Zobrazení: 637

Doplňky stravy obsahující selen mohou zabránit vzniku nových polypů tlustého střeva u lidí s anamnézou polypové formace, říká nová studie.

Přes 400 lidí se zúčastnilo této studie. Dostávali buď placebo, nebo na antioxidant bohatý doplněk s obsahem selenomethioninu, zinku a vitaminů A, C a E. Na konci studie lidé ve skupině dostávající antioxidanty měli o 40 procent snížený výskyt nových polypů tlustého střeva.

Do studie bylo vybráno 411 účastníků ve věku mezi 25 a 75 lety a tito účastníci dostávali buď placebo nebo antioxidační doplněk. Přípravek obsahoval 200 mikrogramů selenomethioninu, 30 mg zinku, 6000 IU vitaminu A, 180 miligramů vitaminu C a 30 miligramů vitaminu E. Všichni účastníci již podstoupili operaci odstranění jednoho nebo více adenomů tlustého střeva a konečníku.

Výsledky ukázaly, že jedinci, kteří konzumovali antioxidanty, měli o 40 procent nižší výskyt adenomů tlustého střeva. Je pozoruhodné, že prospěch pozorovaný po ukončení této studie přetrvával ještě po dobu dalších 13ti let následného pozorování.

Zdroj:
http://www.nutraingredients-usa.com/Publications/Food-Beverage-Nutrition/NutraIngredients.com/Research/Antioxidants-may-boost-colon-health-Study/?c=1PoOvxLaKzpW%2FF0W2L%2F1vA%3D%3D&utm_source=newsletter_daily&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter%2BDaily

Zdravým zažíváním k optimální kondici
23.04.2018

Zdravým zažíváním k optimální kondici

Zdravá střeva jsou nejen důležitou součástí správně fungujícího zažívání a sídlem imunitního systému, ale skrze správně fungující zažívání mohou mít vliv také na naši hmotnost. Redukce hmotnosti je s počátkem roku vždy aktuální téma, a proto vám poradíme, co vás kromě zdravého jídelníčku a pohybu dostane po vánočních svátcích zpět do formy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 578
Střeva jsou víc, než se zdá
14.03.2020

Střeva jsou víc, než se zdá

V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

Přečtěte si více
Zobrazení: 3301
Připravte střeva na zimu
18.01.2017

Připravte střeva na zimu

S příchodem zimy nastává období, kdy se těšíme na lyžování, na Vánoce či na dlouhé zimní večery, ale je to také čas přejídání, oslav, ale i nemocí a užívání antibiotik.

Přečtěte si více
Zobrazení: 256