Pro zdravé srdce, cévy a krevní tlak

Pro zdravé srdce, cévy a krevní tlak

Publikováno: 25.09.2017

Zobrazení: 745

Věděli jste, že srdce jako svalová pumpa, si nemůže nikdy odpočinout? Je to orgán, který funguje nepřetržitě. Jeho hlavním úkolem je pumpovat rytmicky krev tepnami a cévami po celém těle. Průměrně 72krát za minutu, 2,5 bilionkrát za život. Kvalita funkce srdce přímo i nepřímo ovlivňuje fungování dalších orgánů a mechanismů v těle. Je naprosto zásadní pro okysličování tkání, transport živin v organismu, vitalitu, i celkové fungování organismu. Srdeční sval je velmi specifický, a nepodobá se žádnému jinému v těle.

Funkce srdce, stav cév a tlak krve spolu velmi úzce souvisí.

Stav cév ovlivňuje také množství tuku, které je obsaženo v krvi, která jimi koluje. Udržovat správnou hladinu tuků v krvi je nezbytné, jak pro plynulý průtok krve cévou, tak pro stav cév. Kyseliny DHA (dekosahexaenová) a EPA (eikosapentaenová) mají tuto skvělou vlastnost, udržet hladinu tuků v krvi v přirozených mezích. Bohatým zdrojem těchto tuků jsou tučné ryby, jako losos, sleď, makrela či ančovička. Přímořské státy a oblasti, jako Japonsko či Brazílie jsou tradičně spojovány s nižším rizikem výskytu kardio-vaskulárních potíží. Tato situace je ovlivněna celkovým životním stylem a stravou.

Pravidelná konzumace rybího tuku napomáhá udržet zdravé srdce a také optimální hodnotu krevního tlaku.

Doporučená pravidelná konzumace ryb má však své úskalí, s ohledem na zvýšené environmentálním znečištěním moří a zvyšováním přítomnosti těžkých kovů a dioxinů. Mnozí se rybám vyhýbají kvůli specifické vůni, ale také kvůli problémům při konzumaci u ryb s velkým množstvím drobných kostí. Proto je doplněk stravy Omega 3 rybí olej FORTE ve formě kapslí velmi praktickým a jednoduchým pomocníkem při doplňování těchto látek, díky jejich snadné dostupnosti, delší trvanlivosti i eliminaci nepříjemného zápachu. Navíc tento tuk prochází vysoce kvalitním čisticím procesem a je získáván z ryb žijících v ekologicky čistých oblastech kolem Peru.

Zvýšená hodnota tlaku krve patří mezi nejčastější civilizační choroby. V začátcích se však nijak negativně neprojevuje, často tak o něm ani nevíme, může se ale projevit únavou či problémy se spánkem. Cévy jsou vlivem tlaku neustále vystaveny vyššímu opotřebení a jsou na ně kladeny vyšší nároky, což výrazně omezuje jejich životnost. Rizikovými faktory pro zvýšení krevního tlaku jsou obezita, nadměrná konzumace soli a alkoholu, nedostatek pohybu, stres i kouření.

Z přímořských oblastí pochází také olivovník. Rostlina s dobře známými chutnými plody. Nepěstuje se však jen kvůli chutným plodům či oleji, který se z nich lisuje. Zajímavá je díky aktivní látce Oleuropeinu, který se v nejvyšší koncentraci vyskytuje v listech olivovníku.

Extrakt z olivových listů vykazuje vysoké antioxidační vlastnosti, to znamená, že je schopný chránit buňky před stresovými faktory ze znečištěného životního prostředí. Jeho hlavní benefit je však již po staletí ve schopnosti pomoci tělu udržet optimální hladinu krevního tlaku.

Mechanismus tohoto blahodárného účinku není zcela známý, pravděpodobně jde o souhru více faktorů. Zajímavé je, že v jedné tabletě doplňku stravy OptiTensin, můžeme najít tolik Oleuropeinu, jako v 5 litrech panenského olivového oleje. Přípravek OptiTensin s vysoce kvalitním extraktem z listů olivovníku je vhodné užívat dlouhodobě.

Látky, které mouhou tělu chybět při užívání některých léků

Bohužel, užíváním některých léků, jako například diuretik, která se někdy používají při léčbě vysokého krevního tlaku, může vést k trvale sníženému množství některých důležitých živin v těle. Například magnesium je jedním z minerálů, které užívání léků přímo ovlivňuje.

Hořčík zajišťuje správnou funkci kosterních svalů i srdečního svalu.

Podporuje také správné vedení nervových vzruchů, které jsou pro správnou funkci svalů rovněž nezbytné. Magnesium se vhodně doplňuje s vitamínem B6 (Magnesium B6), který také zajišťuje správnou funkci nervového systému stejně jako energetické mechanismy v těle.

Další důležitou látkou, jejíž hladinu bychom měli mít pod kontrolou, je Koenzym Q10 neboli ubiquinon. Tento provitamin, je obsažen téměř v každé lidské buňce.

Srdce je orgán, který má vysoké energetické nároky, a byla zde naměřena nejvyšší koncentrace koenzymu Q10.

Doplňování koenzymu Q10 je doporučováno zejména u starších osob, stejně jako při užívání „statinů", léků na léčbu vysoké hladiny cholesterolu, protože zde prokazatelně dochází ke snížení hladinou koenzymu Q10 v buňkách.

Kyselina listová a zdraví srdce dětí
07.12.2009

Kyselina listová a zdraví srdce dětí

Suplementace kyselinou listovou během těhotenství může nejen snížit riziko poškození plodu, ale také chrání děti před vrozenou srdeční vadou dle nové studie z Holandska.

Přečtěte si více
Zobrazení: 294
Hořčík má pozitivní vliv na krevní tlak
15.02.2012

Hořčík má pozitivní vliv na krevní tlak

Doplňky stravy obsahující hořčík mohou přispět k malému, ale klinicky významnému snížení krevního tlaku podle výsledků nové meta-analýzy provedené ve Velké Británii.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5431
Extrakt ze zeleného čaje a zdraví srdce
28.06.2010

Extrakt ze zeleného čaje a zdraví srdce

Užívání extraktu ze zeleného čaje může snižovat hladinu proteinu souvisejícího s onemocněním srdce.

Přečtěte si více
Zobrazení: 331
Přírodní cesta pro udržení zdravého krevního tlaku
22.02.2012

Přírodní cesta pro udržení zdravého krevního tlaku

Extrakt z listu olivovníku podporuje udržení zdravé hladiny krevního tlaku a pomáhá ke správné krevní cirkulaci.

Přečtěte si více
Zobrazení: 74