Palčivé problémy

Palčivé problémy

Publikováno: 22.05.2017

Zobrazení: 676

Běžné a často se vyskytující nepříjemné "Příznaky zánětu močových cest" pálení a řezání při močení, časté nutkání na močení, neschopnost vyčůrat se tzv. pořádně, nepříjemné pocity v podbřišku. To všechno mohou být projevy zánětu močových cest.

Častěji, než u mužů se zánět močových cest vyskytuje u žen. Je to z důvodu rozdílné stavby těla. Vyústění močové trubice ženy je velmi blízko konečníku, a to způsobuje snadný průnik střevních bakterií tam, kde být nemají, tedy do močové trubice. Dochází k zánětu močových cest, nebo k zánětu močového měchýře, v nejhorším případě k zánětu ledvin. Jak jsme tedy naznačili, jedná se o onemocnění způsobené proniknutím bakterií do močového ústrojí. Nejčastějším původcem je bakterie Escherichia coli, která se přirozeně vyskytuje ve střevě. Pokud nemáme žádnou fyziologickou anomálii, která by způsobovala městnání moči v močových cestách či reflux, a je nutná chirurgická léčba, můžeme si pomoci jistými opatřeními.

Co je tedy důležité udělat, aby k tomu abychom se vyhnuli zánětu močových cest?

1. Správná hygiena

Jistě už jste slyšeli, že se máme po stolici, utírat pohybem směrem ven. Je to přesně z toho důvodu, abychom nezanesli stopy stolice, obsahující bakterie do oblasti močové trubice a poševního vchodu.

Sex či masturbace, mohou také umožnit bakteriím mechanicky proniknout do močových cest. Proto je důležitá hygiena po i před aktem. Stejně tak je vhodné se po sexu vyčůrat a vyplavit tak případné bakterie.

2. Dostatečný pitný režim

Dostatek tekutin, které během dne průběžně přijmeme, zajistí, že budeme pravidelně čůrat, a tím, vylučovat bakterie, které se do močové trubice či do močového měchýře dostaly. Proto jsou také doporučovány urologické čaje a močopudné byliny, jako například zlatobýl, které podpoří vylučování a pomohou tak bakterie spláchnout. Stejně tak je důležité nezadržovat močení.

3. Správná strava

I v tomto případě je důležitá zdravá strava bohatá na živiny, která zajistí správnou funkci imunitního systému, jež tak dokáže adekvátně reagovat, na cizorodé látky, kterými bakterie bezesporu jsou. Mezi vitamíny důležité pro imunitní systém patří vitamín C, A a také D3.  Důležitá je také správná hladina krevního cukru. Zvýšená hladina krevního cukru v moči prospívá bakteriím a ty se tak mohou více množit.

BrusinkyJak pečovat o zdraví močových cest?

Kromě výše zmíněných opatření můžeme sáhnout k doplňkové péči. Tradičně doporučované jsou extrakty z brusinek. Zde je důležité hledat ty, s vysokým obsahem proanthokyanidinů (PAC), což jsou látky, které jsou v kvalitních extraktech ve vysokých koncentracích. Vhodnou bylinou pro podporu zdraví močových cest je zlatobýl obecný, ten nejenže pečuje o močový měchýř, ale má také močopudný účinek. Močení pak vyplavuje nežádoucí bakterie. Tyto látky jsou v optimální dávce, obsaženy v produktech řady Urinal. Vyskytnou-li se první nepříjemné projevy je vhodné sáhnout po Urinalu Akut teď i s domácím testem infekce močových cest. Pro dlouhodobou péči je vhodný Urinal.

Objeví-li se ale teplota, bolesti, či krev v moči, vyhledejte neprodleně lékaře. Pravděpodobně již došlo k rozšíření infekce a bude nutná léčba antibiotiky. Řada Urinal je vyvinuta tak, abyste jí mohli užívat i při léčbě antibiotiky.  Kombinace brusinek a probiotik, které je vhodné při antibiotické léčbě užívat, je nový produkt Uroval biotic. Pro ty, kteří nechtějí polykat tablety, je tu Uroval Extra, ve formě kapek z medvědice léčivé, měsíčku lékařského, vřesu a svízele. Nebo Urinal sirup vhodný pro děti již od jednoho roku.

Jak ovlivnit riziko vzniku zánětu močových cest?
27.03.2023

Jak ovlivnit riziko vzniku zánětu močových cest?

Přemnožení škodlivých bakterií v močových cestách, nedostatečná hygiena, potlačování nucení na močení, ale také oslabená imunita patří mezi časté příčiny zánětů močových cest. Ačkoliv jde o onemocnění postihující převážně ženy, nevyhýbá se ani mužům. Vzhledem k tomu, že infekce močových cest mají tendenci se opakovat, není od věci si připomenout, jak o zdraví močových cest a ledvin pečovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1342
Příznaky zánětu močových cest
03.06.2021

Příznaky zánětu močových cest

Mezi první příznaky zánětu močových cest patří bolest v podbřišku. Člověk má také nutnost častého močení, ale s produkcí jen malého množství moči. Dále při močení můžeme cítit nepříjemně řezavou a pálivou bolest, zejména ke konci močení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 20660
V létě stoupá počet močových infekcí
16.06.2018

V létě stoupá počet močových infekcí

Také si říkáte, že je to zákon schválnosti? Měsíce předem se těšíte, až si konečně dosyta užijete nádherně teplé sluníčko, vodu a všechny radovánky, které patří k letní dovolené, a pak vás náhle zaskočí nepříjemná bolest v podbřišku, pálení a řezání při močení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 423