Připravte střeva na zimu

Publikováno: 18.01.2017

S příchodem zimy nastává období, kdy se těšíme na lyžování, na Vánoce či na dlouhé zimní večery, ale je to také čas přejídání, oslav, ale i nemocí a užívání antibiotik.

I letos v zime, tak jako každý rok, se očekává zvýšená nemocnost

V České republice se letos očekává vysoký výskyt  bakteriálních onemocnění  a dalších onemocnění dýchacích cest. Tato onemocnění často souvisí s vyšší spotřebou antibiotik.

Antibiotika jsou nezbytná při léčení bakteriálních onemocnění, ale zároveň narušují  přirozenou mikroflóru střeva a mohou způsobit nepříjemné zažívací obtíže a oslabit imunitu narušením přirozené střevní mikroflóry.

Pokud si chcete zachovat rovnováhu přirozené mikroflóry ve střevě i v tomto období, máme zde tip na probiotika obsahující široké spektrum přirozeně se vyskytujících kmenů těchto bakterií.

Probiotika

V zimním období doporučují lékaři podporovat imunitu. Kromě režimových aktivit, jako je otužování, správný pitný režim nebo kvalitní a dostatečný spánek, je to i dobrý stav všech tělesných funkcí jako i střeva a střevní mikroflóry.

Probiotika jsou látky, které příznivě ovlivňují vývoj střevní mikroflóry. Právě ta sehrává důležitou roli při formování imunitního profilu člověka. Až 70% imunitních buněk těla se nalézá ve střevech.

Nestačí si ale vzít jednu pilulku a myslet si, že je vše vyřešeno. Aby mohla být střevní mikroflóra v rovnováze a fungovat správně, mělo by být užívání probiotik pravidelné, dlouhodobé a v dostatečných dávkách.

Aby váš organismus pocítil co nejméně negativní účinky antibiotické léčby na střevní mikroflóru,  je nezbytné je začít užívat hned od začátku podávání antibiotik. A pokračovat v užívání probiotik nejméně týden po ukončení ATB léčby ale raději déle.

Další vlivy

Stav střevní mikroflóry ovlivňují i další faktory, se kterými se v tomto období často setkáváme. Je to zejména konzumace alkoholu, která je pro střevní floru velmi zatěžující. Ale také i další chemikálie z cigaret či jiných léků její stav nepříznivě ovlivňují.

Dále můžeme hovořit o stravě. Strava, která neobsahuje dostatek vlákniny z ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, nemůže dostatečně vyživovat probiotické bakterie ve střevě a mikroflóra tak nefunguje, tak jak má. To se projevuje lehkými zažívacími potížemi jako je nadýmání, zácpa či lehký průjem. V případě, že uděláme dietní chybu a něco nás prožene i toto je pro přirozenou střevní mikroflóru zátěž. V této souvislosti asi máme všichni ještě v paměti Vánoční svátky a Silvestrovské oslavy.

Pro obnovu střevní mikroflóry vám nabízíme naše nejlepší probiotikum Biopron9 Premium, které je jedničkou na trhu probiotik.

Bakterie v těle: jaká je jejich úloha?

Bakterie v těle: jaká je jejich úloha?

Už Hippokrates říkal, že základ zdravého fungování organismu začíná ve střevě. Dnes už je vědecky ověřeno, že právě střevní mikrobiota může ovlivňovat funkce všech systémů našeho těla.  Jak o střevní mikrobiotu pečovat a podpořit její rovnováhu a celkové zdraví? Téma, které je pro mnohé aktuální zejména s příchodem podzimu, v období vystavení organismu zvýšené zátěži.

Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Zvýšená únava, skleslost, přecitlivělost, změny nálad a poruchy spánku mohou signalizovat, že vás navštívil „zimní splín“. Není divu, sluníčka je málo a jaro v nedohlednu. Na to, abyste se cítili dobře a plni energie ale nemusíte čekat, až se venku oteplí. Poradíme vám, jak získat energii a mít dobrou náladu i v době, kdy je venku nevlídno.

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí

Dětský organismus má v zimě napilno. Kromě náročného vývoje musí děti čelit častým nachlazením, zejména pokud navštěvují dětský kolektiv, kde se viry velmi snadno šíří. Snad každý rodič se tak v zimě potýká s koloběhem nachlazení, které si děti přináší ze školek a škol. Poradíme vám, čím obohatit jídelníček, a podpořit imunitu a celkové zdraví, a to nejen u dětí, ale také u dospělých.