Připravte střeva na zimu

Připravte střeva na zimu

Publikováno: 18.01.2017

Zobrazení: 239

S příchodem zimy nastává období, kdy se těšíme na lyžování, na Vánoce či na dlouhé zimní večery, ale je to také čas přejídání, oslav, ale i nemocí a užívání antibiotik.

I letos v zime, tak jako každý rok, se očekává zvýšená nemocnost 

V České republice se letos očekává vysoký výskyt  bakteriálních onemocnění  a dalších onemocnění dýchacích cest. Tato onemocnění často souvisí s vyšší spotřebou antibiotik.

Antibiotika jsou nezbytná při léčení bakteriálních onemocnění, ale zároveň narušují  přirozenou mikroflóru střeva a mohou způsobit nepříjemné zažívací obtíže a oslabit imunitu narušením přirozené střevní mikroflóry.

Pokud si chcete zachovat rovnováhu přirozené mikroflóry ve střevě i v tomto období, máme zde tip na probiotika obsahující široké spektrum přirozeně se vyskytujících kmenů těchto bakterií.

Probiotika 

V zimním období doporučují lékaři podporovat imunitu. Kromě režimových aktivit, jako je otužování, správný pitný režim nebo kvalitní a dostatečný spánek, je to i dobrý stav všech tělesných funkcí jako i střeva a střevní mikroflóry.

Probiotika jsou látky, které příznivě ovlivňují vývoj střevní mikroflóry. Právě ta sehrává důležitou roli při formování imunitního profilu člověka. Až 70% imunitních buněk těla se nalézá ve střevech.

Nestačí si ale vzít jednu pilulku a myslet si, že je vše vyřešeno. Aby mohla být střevní mikroflóra v rovnováze a fungovat správně, mělo by být užívání probiotik pravidelné, dlouhodobé a v dostatečných dávkách.

Aby váš organismus pocítil co nejméně negativní účinky antibiotické léčby na střevní mikroflóru,  je nezbytné je začít užívat hned od začátku podávání antibiotik. A pokračovat v užívání probiotik nejméně týden po ukončení ATB léčby ale raději déle.

Další vlivy 

Stav střevní mikroflóry ovlivňují i další faktory, se kterými se v tomto období často setkáváme. Je to zejména konzumace alkoholu, která je pro střevní floru velmi zatěžující. Ale také i další chemikálie z cigaret či jiných léků její stav nepříznivě ovlivňují.

Dále můžeme hovořit o stravě. Strava, která neobsahuje dostatek vlákniny z ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, nemůže dostatečně vyživovat probiotické bakterie ve střevě a mikroflóra tak nefunguje, tak jak má. To se projevuje lehkými zažívacími potížemi jako je nadýmání, zácpa či lehký průjem. V případě, že uděláme dietní chybu a něco nás prožene i toto je pro přirozenou střevní mikroflóru zátěž. V této souvislosti asi máme všichni ještě v paměti Vánoční svátky a Silvestrovské oslavy.

Pro obnovu střevní mikroflóry vám nabízíme naše nejlepší probiotikum Biopron9 Premium, které je jedničkou na trhu probiotik.

Bakterie v těle: jak nám pomáhají? Klíčem ke zdraví je vyvážená střevní mikroflóra
24.02.2016

Bakterie v těle: jak nám pomáhají? Klíčem ke zdraví je vyvážená střevní mikroflóra

Jak upozorňoval už Hippokrates: základ zdravého fungování organismu začíná ve střevě. Naopak nevyvážená střevní mikroflóra spouští mnohá onemocnění a alergie. Jak o svou „mikrobiotu" pečovat, aby nám byla prospěšná?

Přečtěte si více
Zobrazení: 1586
Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?
30.01.2023

Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Zvýšená únava, celková skleslost, přecitlivělost, změny nálad a poruchy spánku mohou signalizovat, že vás navštívil „zimní splín“. Není divu, sluníčka je málo a jaro v nedohlednu. Na to, abyste se cítili dobře a plni energie ale nemusíte čekat, až se venku oteplí. Poradíme vám, jak přivolat energii a dobrou náladu hned.

Přečtěte si více
Zobrazení: 97
Vitamin C a zinek – spolehlivá podpora imunity u dětí (nejen) v zimě
22.09.2021

Vitamin C a zinek – spolehlivá podpora imunity u dětí (nejen) v zimě

Dětský organismus má v zimě napilno. Kromě náročného vývoje musí čelit častým nachlazením, zejména pokud navštěvují dětský kolektiv. Kolik ztratí energie a zda je jeho imunitní systém v dostatečné kondici aby odolal, mohou ovlivňovat i přijaté vitaminy a minerály.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2082