Index zdraví – on-line nástroj, který vás dostane do formy!

Index zdraví – on-line nástroj, který vás dostane do formy!

Publikováno: 20.10.2016

Zobrazení: 1627

Lidské tělo je stroj, který pracuje bez přestávek, ať už bdíme, či spíme. Naše zdraví je potom bezpochyby to nejcennější, co v životě máme. S podlomeným zdravím nejsme schopni dělat to, co milujeme, dosáhnout toho, oč usilujeme. Jít za svými sny a užívat si život naplno.

Představujeme vám proto on-line nástroj INDEX ZDRAVÍ, který vám pomůže lépe se starat o potřeby vašeho těla a prozradí, jak krok po kroku své zdraví zlepšovat. Index zdraví ušije každému na míru přesně takový plán, který ho dostane do formy. Mít své zdraví pod pravidelnou kontrolou nebylo nikdy tak snadné.

Program jsme pro vás připravili ve spolupráci s předními českými odborníky. Jednou z nich je i specialistka na klinickou výživu MUDr. Zuzana Kala Grofová. „Index zdraví je prospěšný nástroj. Pomocník, který přispěje k odhalení zlozvyků a pomůže s jejich překonáním. Zjednodušuje přirozené akceptování základních pravidel zdravého životního stylu, neboť dobrý plán usnadní postupné změny,“ říká MUDr. Zuzana Kala Grofová.

JAK VŠE FUNGUJE

Index zdravíStačí si najít 10 minut času a vyplnit krátký dotazník skládající se z několika okruhů a z celkem 34 krátkých otázek. Najdete ho na našich stránkách v sekci Index zdraví. Čekají v něm na vás otázky týkající se důležitosti pohybu v životě, výživy, ale i zlozvyků, kterým tak rádi podléháme apod. Po jeho vyplnění se ihned dozvíte výsledky včetně hodnoty vašeho Indexu zdraví – což je číslo (0–100), které odráží váš zdravotní stav.

Nebude chybět ani aktuální hodnota vašeho BMI, informace o denním doporučeném množství tekutin atd., to vše samozřejmě s přihlédnutím k váze, výšce i vašemu věku. Dozvíte se také, co vašemu tělu v jídelníčku chybí, a co naopak přebývá. Index zdraví prozradí, jestli si dopřáváte správné množství pohybu, ale zároveň poradí, jak některé nedostatky napravit. Že váš Index zdraví není hned napoprvé 100? Nevadí, máte přeci možnost se zlepšovat, a není to nic složitého.

CHCE TO MÍT PLÁN

Vyhodnocením zdravotního stavu nic nekončí. Index zdraví je tu proto, aby vám pomohl vaše zdraví posílit a dostat se do kondice, ve které se budete cítit spokojeni.

Index zdravíPoradí, jak zdraví podpořit a dopřát mu řádnou péči. Po vyplnění testu na Indexu zdraví se stačí zdarma zaregistrovat a na základě výsledků z předešlého dotazníku obdržíte svůj vlastní 4týdenní plán zdravého života. V plánu najdete rady a tipy, které vaše zdraví ocení.

Na výsledky svých testů i plány se budete moci kdykoli podívat na svém profilu v Klubu zdraví Walmark. Pravidelně si pak můžete dotazník vyplňovat a sledovat své pokroky. Budete-li se rad a tipů držet, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Plán si vytiskněte, dejte na lednici, na pracovní stůl nebo na nástěnku, a můžete začít. Není nač čekat, správný čas pro vaše zdraví je právě teď.

NÁVOD KE ZDRAVÍ NENÍ NA PŘEDPIS, ALE…

Index zdraví ukáže, že mnohdy stačí opravdu málo k vykročení směrem k pevnějšímu zdraví a celkové pohodě včetně té psychické. I takhle malý krok vstříc vlastnímu zdraví může znamenat velký krok v budoucím životě. Užívejte si své zdraví a udržte si ho na celý život. Index zdraví vám v tom rád pomůže.