Jak udržovat prostatu zdravou?

Jak udržovat prostatu zdravou?

Publikováno: 20.04.2022

Zobrazení: 2390

Prostata je téma, o kterém se stále spousta mužů zdráhá hovořit. Někdy i stud a bagatelizace projevů onemocnění prostaty způsobí, že muži vyhledají lékaře doslova na poslední chvíli. Součástí péče o zdraví, a tedy i o prostatu, je pravidelně sledovat její stav a nezanedbávat varovné signály, které mohou na zdravotní problém upozorňovat. Mužské zdraví je navíc téma, které mohou ovlivnit i ženy. Nevěříte? Tak čtěte dále!

Co všechno ovlivňuje zdraví prostaty? 

K rozvoji prostatických obtíží přispívá mnoho faktorů. Nejen prostatě, ale také celkovému zdraví v žádném případě nesvědčí nadváha, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina krevního cukru, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, alkohol a kouření. Hovoří se také o vlivu četnosti pohlavního styku a četnosti ejakulací. Sperma, které není vylučováno, může mít na prostatu neblahý vliv. Jedním z faktorů je ale také věk, a proto by muži měli pečovat o prostatu mnohem dříve než po 40. roce věku, kdy se prostata začíná ozývat. Udržovat si zdravé a funkční tělo je vždy lepší, než následně řešit až vzniklé obtíže, a to nejen s prostatou. 
 

Pro zdravou prostatu Prostenal CONTROL 

Jak ovlivňuje Prostenal CONTROL zdraví prostaty? Prostenal CONTROL kombinuje dobře zdokumentované a tradičně užívané rostlinné extrakty a živiny, které podporují nejen celkové zdraví prostaty, ale také přispívají k udržení správné funkce močových cest a vitalitu.

 • Extrakt ze Saw palmetta (Serenoa repens) je oblíbeným prostředkem k udržení zdravé prostaty a normálního proudu moči. 
 • Extrakt z kopřivy dvoudomé (Urtica dioica) podporuje správnou funkci močového ústrojí a ledvin.
 • Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je přírodní stimulant, který dodává tělu přirozenou vitalitu a zároveň podporuje normální průtok moči.

 • Vitamín B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Pomáhá také při regulaci hormonální činnosti.

 • Vitamín D3 hraje roli v procesu buněčného dělení a podporuje imunitní systém.

Prostenal CONTROL je zkrátka tím pravým doplňkem nejen na podporou prostaty, ale celkového mužského zdraví. 

Prostata, téma týkající se i žen

Mnoho výzkumů zaměřených na prevenci dokazuje, že ženy svému zdraví věunují větší péči než muži. Manželky a partnerky by tak nemalou měrou mohly přispět k tomu, že se muži rozhodnou problémy s prostatou řešit. Jak na to? 
 
 • Snažte se s muži o jejich zdravotním stavu mluvit. 
 • Je-li to možné, udržujte zdravý sexuální život. 
 • Pomozte mužům udržet jejich celkové zdraví. 
 • Posilujte mužské sebevědomí, samostatnost a chuť do života. 
 • Motivujte muže k péči o zdraví a v případě obtíží k návštěvě lékaře. 
 • Podpořte mužské zdraví doplňky stravy přispívající nejen ke zdraví prostaty, ale i ke zdraví celkovému.

Co je to prostata a jak funguje?
23.06.2016

Co je to prostata a jak funguje?

Potíže s prostatou jsou přirozenou součástí mužského stárnutí a jejich intenzita se stupňuje s věkem. Již muži kolem 40 let věku pociťují tyto komplikace.

Přečtěte si více
Zobrazení: 45878
Muži často trpí nedostatkem minerálů a vitaminů
04.09.2009

Muži často trpí nedostatkem minerálů a vitaminů

Velká část mužské populace v moderním světě trpí nedostatkem některých klíčových minerálů a vitaminů z důvodu nesprávné životosprávy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 157