Jsou doplňky stravy pro děti vhodné?

Jsou doplňky stravy pro děti vhodné?

Publikováno: 29.09.2015

Zobrazení: 494

Nejste si jistí, zda jsou doplňky stravy pro vaše děti vhodné? Přečtěte si důvody, proč je vhodné jimi doplnit vyváženou a kvalitní stravu. Postarejte se o zdraví vašich dětí.

Vitaminy a minerály potřebují děti v každém věku. Chránit dětský organismus před nepříznivými vlivy je důležité již od narození. Po ukončení kojení je imunitní systém dítěte mnohem více ohrožen. Ochranu z mateřského mléka je proto vhodné nahradit multivitaminy, které jsou speciálně určeny na podporu imunity malých dětí.

Doplňky stravy, vitaminy a děti:  

Existuje velké množství doplňků stravy určených speciálně pro děti. Doplňky stravy jsou velmi důležité pro posílení imunity u dětí. Některé obsahují prospěšné bakterie, které podporují zdraví střevní mikroflóry. Vitaminy pro děti se navíc nabízí například v ovocné příchuti ve formě bonbonů či pastilek, které se velmi snadno užívají a děti je mají rády.

Vitamin D podporuje vývoj zdravých zubů i stavbu kostí. Jeho podávání je důležité zejména v období zrychleného růstu. Ochucené tablety Vitamin D3 nejen, že podporují správnou funkci imunitního systému, ale podporuje i normální funkci svalů a zužitkování vápníku a fosforu.

Zdravá střeva – základ zdraví:

Celkové zdraví organismu významně ovlivňuje stav trávicí soustavy. Pokud tělo osídlí patogenní mikroby, může dítě trpět průjmy, nechutenstvím, plísňovými onemocněními nebo náchylností sliznic na virová onemocnění.

Proto je vhodné stravu podporovat prebiotiky, která podpoří dětské bříško – Klub zdraví Walmark nabízí například Marťánky s Inulinem, což je multivitamin s obsahem jodu, který přispívá ke správnému růstu dítěte. Inulin (druh rozpustné vlákniny) navíc přispívá ke správnému zažívání a zlepšuje vstřebávání vápníku.

Vitaminy si lidské tělo, až na výjimky, nedokáže v potřebném množství samo vytvářet, je tedy nutné přijímat je spolu s potravou. Pokud se vitaminů ve stravě nedostává, může dojít ke zhoršení některých funkcí, na které má daný vitamin přímo vliv.

Děti by se měly již od útlého věku naučit dodržovat správný stravovací režim. Zejména u sportujících dětí je potřeba, aby strava přispívala nejen ke správnému růstu, ale také k co nejlepším sportovním výsledkům. Ve stravě by tedy měl být vyvážený poměr jednotlivých živin, dostatek ovoce a zeleniny a také dostatečný zdroj vitamínů a minerálních látek.

Užívání rybího oleje dětmi
01.06.2010

Užívání rybího oleje dětmi

Dle nové studie může užívání přípravku obsahujícího rybí olej snižovat krevní tlak u mírně obézních dospívajících dětí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 37
Základní pravidla pro udržení zdraví v dětském kolektivu
09.10.2023

Základní pravidla pro udržení zdraví v dětském kolektivu

Pár dnů ve škole a vaše dítko je opět nemocné? Podobnou zkušenost má většina maminek dětí předškolního a školního věku, protože právě v dětských kolektivech se velmi dobře daří virovým infekcím. Co dělat pro to, aby vaše děti nebyly tak často nemocné? Máme pro vás tipy, které pomohou podpořit imunitu a udržet zdraví dětí v dětských kolektivech.  

Přečtěte si více
Zobrazení: 547
Aby děti v zimě nemarodily
14.12.2023

Aby děti v zimě nemarodily

Zimní počasí představuje riziko vyšší nemocnosti zejména pro děti mladšího školního věku. Respirační onemocnění se v dětských kolektivech šíří rychlostí blesku, a rodiče si tak často kladou otázku, co udělat proto, aby jejich děti v zimě nebyly tak často nachlazené. Základním doporučením je podpora imunity, ovšem ještě před tím, než se objeví první známky nachlazení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 94