Jak vybrat tu správnou kloubní výživu?

Jak vybrat tu správnou kloubní výživu?

Publikováno: 24.08.2023

Zobrazení: 370

Ztuhlé klouby a jejich omezená pohyblivost se netýká jen těch dříve narozených. Stav kloubů ovlivňuje nejen věk, ale také nadváha a nadměrná fyzická zátěž. Chcete-li zůstat aktivní a soběstační i v pozdějším věku, začněte o své klouby pečovat už po třicítce. Jak vybrat tu správnou kloubní výživu, vám poradíme.

Buďte aktivní i v pokročilém věku

Vzhledem k tomu, že opotřebení kloubů se může začít projevovat již po 30. roce věku, je vhodné podpořit zdraví kloubů i chrupavek kvalitní kloubní výživou mnohem dříve než v seniorském věku. To, v jakém věku začnete užívat kloubní výživu záleží na mnoha faktorech. Zásadní je nejen stav vašich kloubů, pocit ztuhlosti, příp. bolesti, ale také rodinná anamnéza a zatížení vašich kloubů fyzickými aktivitami jako je např. sport a nadměrná fyzická zátěž. Kloubní výživu volte vždy kvalitní s důrazem na složení. Kvalitní kloubní výživy mohou obsahovat např. látku MSM, kolagen, glukosamin, kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát.
 

Co klouby potřebují?  

Možná si kladete otázku, jak vybrat tu správnou kloubní výživu, když jich je na trhu tolik? Doplňky stravy nakupujte pouze od ověřených výrobců, jejichž produkty mají na trhu dlouhou tradici. Kloubní výživy mohou obsahovat celou řadu látek k podpoře zdraví nejen kloubů, ale také vazů a šlach. Při nákupu volte doplňky stravy obsahující chondroitin sulfát, který je přirozenou a nezbytnou součástí kloubních chrupavek a glukosamin sulfát, součást nejen kloubních chrupavek, ale také synoviální tekutiny. Ve složení by neměl chybět kolagen, stavební jednotka nacházející se v chrupavkách, šlachách, vazech a kloubech. Některé kloubní výživy obsahují také vitamin C přispívající k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí. Kromě toho mohou doplňky stravy obsahovat další látky, které mohou příznivě ovlivňovat zdraví kloubů. Jde např. o kyselinu hyaluronovou, extrakt Boswellia serrata, extrakt vrby bílé a kurkumy dlouhé.

 

Proenzi Intensive, to nejlepší pro Váš pohyb!

Značka Proenzi poskytuje kompletní kloubní péči a nabízí široké portfolio zahrnující doplňky stravy a kosmetické přípravky, určené pro péči a výživu kloubů. Proenzi 3 Plus obsahuje glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, Unique MSM a ExPur complex složený z kolagenu typu II. a vitaminu C. Vitamin C podporuje normální tvorbu kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek. Podpořit zdraví kloubů můžete také Proenzi Intensive se složením, které bylo vyvinuto na základě hlubokých znalostí kloubní výživy a problematiky pohybového aparátu. Výtažky z tradičně používané vrby bílé (Salix alba) a kurkumy dlouhé (Curcuma longa), používané v Ajurvédě, pomáhají udržet klouby zdravé, pružné a pohyblivéBoswellia serrata extrakt přispívá k normální funkci kloubů. Podle výsledků observační studie Proenzi Intensive zlepšuje kloubní komfort u 75 % uživatelů*
* Výsledky observační studie na 41 uživatelích, 2017. Report je dostupný na vyžádání. 
 

Jak ještě podpořit zdraví kloubů?

  • Buďte fyzicky aktivní.
  • Dodržujte dostatečný pitný režim.
  • Jezte vyváženou stravu bohatou na vitaminy, minerály a stopové prvky.
  • Udržujte si zdravou tělesnou hmotnost.
  • Obohaťte jídelníček kvalitní kloubní výživou.

 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Lékárnička pro Vaše pohodové léto
31.07.2023

Lékárnička pro Vaše pohodové léto

Dlouho očekávaná doba letních prázdnin a dovolených je konečně tady! To, co by vám, samozřejmě kromě dobré nálady, nemělo chybět, je „vyletněná“ lékárnička. Nadcházející dny plné aktivit a dobrodružství s sebou mohou přinést i nečekané příhody, na které se vyplatí být připraven. Co by vaše letní lékárnička měla obsahovat, vám poradíme!

Přečtěte si více
Zobrazení: 85
Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!
26.04.2023

Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!

Kolagen je pro mnohé stále tak trochu tajemstvím. Je spojován s jeho přítomností v kloubech, ale také v souvislosti s pletí, vlasy, nehty a zuby. Pojďme se na tuhle nerozpustnou bílkovinu podívat zblízka, protože by byla velká škoda na kolagen zapomínat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 723
Těžké, unavené a oteklé nohy. Znáte to také?
26.07.2023

Těžké, unavené a oteklé nohy. Znáte to také?

Pocit těžkých a unavených nohou mnohé trápí zejména v letních měsících. Na vině může být řada faktorů, a to od dlouhého stání, až po nedostatečnou mikrocirkulaci krve v končetinách, která již může značit vážnější problém. Jak nohám zajistit úlevu, a kdy vyhledat lékaře, vám poradíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 3353
Revma není jen nemocí seniorů
31.05.2023

Revma není jen nemocí seniorů

Za bolestmi kloubů a jejich omezenou hybností se může skrývat také diagnóza revmatoidní artritidy. Postiženy bývají zejména klouby rukou a kolen.  I když se domníváte, že jste na „revma“ ještě příliš mladí, není od věci obtíže kloubů konzultovat s lékařem, protože revma se netýkají jen seniorů.

Přečtěte si více
Zobrazení: 26952
Doplňky stravy BIOPRON, seznamte se s nimi!
12.06.2023

Doplňky stravy BIOPRON, seznamte se s nimi!

Až 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech, střeva jsou tak „branou k imunitnímu systému“ a právě zdravá střeva jsou tak předpokladem celkového zdraví. Podpořte zdraví střevní mikrobioty doplňky stravy řady Biopron®! Biopron® nabízí široké portfolio probiotických komplexů pro péči o střevní mikrobiotu pro dospělé a děti již od narození. Pečujte o rovnováhu střevní mikrobioty prostřednictvím prémiových produktů Biopron®, protože zdraví sídlí ve střevech!

Přečtěte si více
Zobrazení: 181