Majitelé Walmarku jedou reprezentovat ČR do Monaka

Majitelé Walmarku jedou reprezentovat ČR do Monaka

Publikováno: 02.06.2011

Zobrazení: 12

TŘINEC 30. 5. 2011 – Na prestižní světovou soutěž nejlepších manažerů - vlastníků firem Ernst & Young Podnikatel roku 2010 pojedou Českou republiku reprezentovat moravskoslezští majitelé společnosti Walmark z Třince Adam, Mariusz a Valdemar Walachovi. Už tuto středu se v monackém Monte Carlu „utkají“ se světovou podnikatelskou elitou o titul Světový podnikatel roku.

„Konkurence bude velká. Vybírá se z 50 uchazečů podnikajících na šesti kontinentech,“ říká Adam Walach, který ve společnosti Walmark zastává pozici předsedy představenstva.  Podle něj by majitelé největšího východoevropského a středoevropského výrobce vitamínů a doplňků stravy na bázi vysoce účinných látek (například Proenzi, ImunActiv, Prostenal, Urinal, Viaderm, a další) mohli zaujmout nejen výsledky své firmy, ale také tím, že jsou sourozenecká trojice.


Zájem o příběh tří bratrů podnikatelů z ČR, který začal v roce 1990 a trvá úspěšně dodnes, už totiž projevili i reportéři prestižních britských deníků Financial Times a The Daily Telegraph.  „Vybrali si celosvětově jen sedm příběhů a ten náš je mezi nimi. V minulém týdnu jsem měl hodinové interview s reporterkou Financial Times. Měl jsem dojem, že ji naše cesta k dnešní podobě Walmarku skutečně zajímá,“ poznamenal A. Walach.
Bratři Adam, Mariusz  a Valdemar  Walachovi budují svou firmu celých 20 let společně. Výrobky Walmarku si získaly dlouhodobou důvěru a spokojenost mezi zákazníky, což potvrzují i výsledky průzkumů IMS Health: „Walmark je nejvíce prodávanou značkou v ČR, patří mu 14% podíl na trhu“.

Značka Walmark dnes jako holdingová matka zastřešuje téměř dvacet firem, které v deseti zemích zaměstnávají kolem devíti set lidí. Roční obrat společnosti se pohybuje okolo 2, 5 miliardy korun.

Ocenění Ernst & Young Podnikatel roku 2010 v ČR získali majitelé Walmarku letos v únoru. Soutěže se účastní vlastníci nebo manažeři společností, kteří kontrolují minimálně 25 procentní vlastnický podíl firmy, odpovídají za výkon své společnosti a jsou aktivními členy jejího nejvyššího vedení.

Soutěž Podnikatel roku byla založena společností Ernst & Young v USA v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a nyní se vyhlašuje již v téměř 50 zemích na šesti kontinentech. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé začínající podnikatele.
Stanovy Klubu zdravia Walmark
01.07.2013

Stanovy Klubu zdravia Walmark

Přečtěte si více
Zobrazení: 54
Stáhněte si inspiraci pro vánoční mlsání s Walmarkem
15.12.2017

Stáhněte si inspiraci pro vánoční mlsání s Walmarkem

Připravte si společně s námi například skvělý mandlový koňak nebo citronovo-rozmarýnové sušenky. Stahujte a nechte se inspirovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 8
Jeden za všechny – všichni za Walmark
09.10.2015

Jeden za všechny – všichni za Walmark

Tři mušketýři byli ve skutečnosti také čtyři – jako bratři Walachovi. Majitele Walmarku – Mariusze, Valdemara a Adama – (a jejich čtvrtého bratra Janusze, který jim na začátku podnikání pomáhal) ale spojuje se slavnými rytíři mnohem víc. Především čestnost, odvaha a schopnost vždy táhnout za jeden provaz. Díky těmto vlastnostem a potřebné dávce štěstí vybudovali během 25 let z Walmarku jednu z nejúspěšnějších farmaceutických firem ve střední a východní Evropě.

Přečtěte si více
Zobrazení: 114