Elixír života

Elixír života

Publikováno: 06.04.2011

Zobrazení: 44

Již ve 4.–5. století př. n. l. lidé využívali pozitivních účinků hlívy ústřičné k posílení těla i léčbě různých neduhů. 21. století přináší možnost dopřát si tuto výjimečnou houbu nejen v čerstvé formě, ale i v podobě účinného doplňku stravy.

Čínští lékaři hovořili o hlívě jako o houbě, která v sobě obsahuje elixír věčného mládí a probouzí v člověku životní sílu, čistí krev, chrání před nachlazením a utužuje zdraví. Japonští vědci objevili v této houbě jeden z nejúčinnějších imunostimulátorů na světě – beta glukan, který má schopnost aktivizovat různé buňky v obranném mechanizmu člověka.

Hlíva je též prospěšná pro osoby trpící vysokým tlakem a srdečními chorobami, proto je vhodné zařadit ji do svého jídelníčku, ať už čerstvou, nebo v podobě doplňku stravy. Vybírat nyní můžete ze tří různých produktů obohacených o další zdraví prospěšné látky.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná

Mimořádně silný přípravek obsahuje v každé tabletě 500 mg sušené hlívy ústřičné, v jejíž tkáni se nalézá celá řada zdraví prospěšných látek, např. aminokyseliny, vitaminy skupiny B, minerální látky a stopové prvky (železo, hořčík, zinek, selen, chróm, jód). Všechny tyto látky mohou harmonicky posílit obranyschopnost organizmu a stimulovat regeneraci buněk. Hlíva ústřičná má antioxidační účinky a pomáhá chránit před působením volných radikálů, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí organizmu.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná PLUS s rakytníkem a echinaceou

Přípravek obsahuje 300 mg sušené hlívy ústřičné a je navíc obohacen o výtažek z echinacey, která přispívá ke správné funkci obranného systému a k udržování dobrého stavu močových cest. Echinacea, stejně jako hlíva ústřičná, pomáhá náš organizmus chránit před volnými radikály, které mohou vést k poškození buněk. Další složkou v tomto přípravku je rakytník řešetlákový, který podporuje imunitní systém, pomáhá zachovat zdravou kůži, podporuje zažívání a povzbuzuje metabolizmus.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná FORTE se selenem a zinkem

Vysoce koncentrovaný extrakt získaný z čerstvých plodnic hlívy ústřičné byl v případě tohoto přípravku ještě obohacen organickým selenem a zinkem k podpoře správné funkce imunitního systému. Tyto dva prvky navíc pozitivně podporují zachování zraku, správnou funkci štítné žlázy, plodnost žen a tvorbu spermií u mužů.

Příjem omega-3 mastných kyselin má pro hodnoty krevního tlaku stejný význam, jako změna životního stylu
19.03.2014

Příjem omega-3 mastných kyselin má pro hodnoty krevního tlaku stejný význam, jako změna životního stylu

Z meta-analýzy, která vyhodnocovala 70 randomizovaných klinických studií, vyplývá, že příjem doplňků stravy obsahujících omega-3 mastné kyseliny (popř. konzumace potravin na omega-3 bohatých), může být v souvislosti se snižováním hodnot krevního tlaku stejně účinný jako např. omezení příjmu sodíku, alkoholu nebo zvýšení pohybové aktivity.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1686
Co dělat, když život náhle ztratí smysl...
26.01.2018

Co dělat, když život náhle ztratí smysl...

Možná jste už zažili situaci, kdy jste pochybovali o sobě i o tom, co děláte. Nic vás netěšilo a měli jste pocit, jako by ze světa zmizela všechna radost. Odborníci to nazývají syndromem vyhoření (burn-out syndrom). 

Přečtěte si více
Zobrazení: 10761
Kráčejte životem pěkně zlehka
04.08.2020

Kráčejte životem pěkně zlehka

To je ale úleva, když za sebou zabouchnete dveře a konečně se vyzujete z bot! Spousta žen si v tu chvíli hlasitě oddechne. Dlouhé sezení či stání, ale i nevhodná obuv často způsobují, že máme večer místo nohou dva kusy olova. Jak můžeme o nohy a cévy aktivně pečovat?

Přečtěte si více
Zobrazení: 281